May the 4th be with you!

May the 4th be with you!

Jesteśmy Rebelią.

Buntem przeciw temu, co narzuca Imperium – terror, niewolę, zniszczenie, agresję i nienawiść. Przeciwstawiamy się brutalnej sile, z jaką niszczy wszelkie przejawy wolności i niezależności myślenia.

Kiedy mieszkańcy Galaktyki są obracani w niewolę, by budować imperialną potęgę, my stajemy po stronie słabych i gnębionych, by mogli cieszyć się swobodą i decydować sami o sobie. Wookiee czy Mon Calamari – rasy, które śmiały rzucić wyzwanie Imperium – u nas znajdują swoje miejsce.

Sprzeciwiamy się niszczeniu dzikich światów, które technokratyczna machina wojenna Imperium zamienia w zatrute pustkowia.

Walczymy z absolutystyczną władzą Sithów, kapłanów Ciemnej Strony – religii nienawiści i strachu. Stoimy po Jasnej Stronie Mocy – mocy pokoju i miłości, energii życiowej spajającej wszystko ze sobą w jedną całość.

Nie ustępujemy przed Jabbą the Hutt, gdy z chciwości wchodzi w układy z Imperium, by pomnażać swe zyski.

Szanujemy Starą Republikę, ale nie zamykamy oczu na jej wady – korupcję i nieudolność – które utorowały drogę do legalnego zdobycia władzy przez kanclerza, a potem Imperatora Palpatine’a.

Jesteśmy Sojuszem wolnych istot – z których każda jest inna i niepowtarzalna, mamy różne talenty, ale też działamy razem, by wspólnie obalić Imperium i wywalczyć lepszy świat. Czy jesteś kobietą czy mężczyzną, a może twoja rasa i płeć są jeszcze inne, niezależnie, z jakiej jesteś kultury – wszyscy jesteśmy równi i każdy jest tak samo ważny. Czerpiemy siłę z przyjaźni, możemy liczyć na siebie i wiemy, że nikt nigdy nie będzie szedł sam.

Taka też zbudujemy Nową Republikę – gdzie wolność, równość i siostrzeństwobędą dla wszystkich istot w całej Galaktyce. Choć mówią nam, że to jeszcze nie czas, jest nas za mało, jesteśmy za słabi, my wyruszamy w swych X-wingach, by stawić czoło potędze imperialnej Gwiazdy Śmierci. I wygramy.

May the 4th be with you! Niech Moc będzie z wami!