Spójnik dla Ukrainy. Chcesz nas wesprzeć? Zachęcamy!

Spójnik dla Ukrainy. Chcesz nas wesprzeć? Zachęcamy!

Jako organizacja pozarządowa prowadzimy od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę działania pomocowe z szczególnym uwzględnieniem zbiórek rzeczowej pomocy humanitarnej, zaopatrzenia wolontariuszy, ośrodków uchodźczych i logistycznych oraz bezpośredniego wsparcia dla osób w kryzysie uchodźczym w zakresie lokalowym i administracyjnym.  W ramach naszych działań prowadzimy stały punkt pomocy uchodźcom w Drawsku Pomorskim, trzy stałe punkty zbiórek specjalistycznego sprzętu medycznego w Warszawie, stacjonarny punkt zbiórek w Krakowie, kilkanaście punktów zbiórek w zachodniopomorskim, kilkadziesiąt w województwie Śląskim itp.

W ramach naszych działań dostarczyliśmy min. dwa TIRy pomocy humanitarnej do Hali Podpromie w Rzeszowie, kilkadziesiąt transportów do Gminy Narol, specjalistyczne produkty zaopatrzenia spożywczego dla niemowląt w Kutnie. W całym kraju pod szyldem naszego stowarzyszenia prowadzonych było ok 100 czasowych punktów zbiórek pomocy humanitarnej. Stowarzyszenie swoją działalność w postaci zbiórek prowadzi na podstawie zgłoszenia do MSWiA pod nr 2022/807/oR.

 Nasi wolontariusze pracowali bezpośrednio na przejściu granicznym w Budomierzu, w centrum pomocowym w Cieszanowie, na warszawskim Dworcu, Hali Cracovii, dworcu w Rzepinie i w wielu innych miejscach w Polsce. Obecnie w kooperacji z lokalnymi organizacjami pozarządowymi otwieramy społeczny sklep w Krośnie.

W ramach naszej działalności w ścisłej współpracy z rzeszowskim działaczami społecznymi prowadziliśmy darmowy sklep z odzieżą i artykułami higienicznymi w Rzeszowie przy ul. Jałowego 31, który udzielił wsparcia rzeczowego ponad 2 tys. osób w kryzysie uchodźczym.

Członkowie naszego Stowarzyszenia wspierają osoby w kryzysie uchodźczym na wielu polach: w Kielcach organizując antywojenne protesty z ukraińską diasporą oraz wydarzenia integrujące uchodźców z lokalną społecznością, w województwie zachodniopomorskim pracując na rzecz usamodzielnienia zawodowego osób w kryzysie uchodźczym, w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie organizując noclegi i wsparcie zawodowe zaś w województwie lubuskim wspierając ośrodki dla uchodźców.

Jako organizacja pozarządowe utrzymujemy się wyłącznie z składek i darowizn naszych członków i przyjaciół . Nie korzystamy z państwowych i samorządowych grantów oraz dotacji, wszystko, co robimy opiera się na środkach własnych oraz pracy wolontariuszy.

Chcąc utrzymać obecną skalę działalności i nieść pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna prosimy Was o wsparcie;

Chcesz nas wesprzeć? Zachęcamy!

Dane do wpłat darowizn:

Numer konta:

28 1090 1492 0000 0001 4913 8430

Z dopiskiem: Ukraina